dentálna hygiena

Zubný kameň pôsobí ako zdroj a príčina mechanického dráždenia ďasna a poškodenia parodontu. Na jeho odstránenie sa používa ultrazvukový prístroj s možnosťou použitia špeciálnych výplachových roztokov, ako aj špeciálne ručné nástroje – kyrety. Na záver je povrch zuba vyčistený a vyleštený bez poškodenia povrchu skloviny. Výsledkom je hladký povrch zuba, ktorý podporí hojivé procesy a spomalí opätovné usadzovanie. Napriek rôznym reklamám na ústne vody, bez mechanického očistenia zubného kameňa nie je možné zastaviť zápal ďasien a začať hojenie. Mnoho pacientov je presvedčených, že po odstránení zubného kameňa sa im zuby začnú pohybovať a kývať. Toto je spôsobené pokročilou fázou zápalu tkanív okolo zuba, ktoré sú nedostatočne čistené a iritované zubných kameňom. Takýto zápalový proces sa bez dentálnej hygieny nedá zvrátiť pomocou akýchkoľvek výplachov.

Späť
Endodoncia

je súčasťou záchovnej stomatológie. Jedná sa o ošetrenie zubnej drene a koreňových kanálikov. Jej cieľom je odstrániť príčinu zapáleného zubu a tou je baktériami infikovaná zubná dreň.

Implantológia

Implantát sa používa ako náhrada strateného koreňa zuba a je zavádzaný do kosti.

Rádioviziografia

Rentgenové vyšetrenie je veľmi dôležitou súčasťou komplexného stomatologického vyšetrenia pacienta a diagnostiky.

Dentálna hygiena

Cieľom dentálnej hygieny je zabezpečiť optimálnu starostlivosť o ústnu dutinu, eliminovať riziko vzniku kazov, zápalu ďasien a zvýšiť kvalitu života.